NTN UCPX11-203D1 MODELS
Need a CAD or 3D Model?
NTN Bearing
NTN UCPX11-203D1 SPECIFICATIONS
With 2.188 Inch | 55.575 Millimeter x 2.563 Inch | 65.1 Millimeter x 2.75 Inch | 69.85 Millimeter over 10170 full-service stores, 28,5 mm H our 2.188 Inch | 55.575 Millimeter x 2.563 Inch | 65.1 Millimeter x 2.75 Inch | 69.85 Millimeter NTN UCPX11-203D1 Pillow Block Bearings inventory is extensive and our parts are Bearing Rolamentos do Brasil Ltda. priced right. within 24 134 mm d1 hours. This helps you maximize your productivity by saving time and your hard-earned dollars.
- NTN
UCPX11-203D1
- 18.0 LB
- Flange Mount
- Left Hand (CCW)
- 1 1/4
- NPT
- 3/16 in
- 11
- 8 gpm @ 1200 rpm
HYDRAULIC PISTON PUMP LTD2020-07-10 09:46:19
Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
- 0.75 in
- Straight w/ Key
- 12 gpm @ 1750 rpm
- V20
- 2.66 in
- SAE-12
- Buna-N
- 2800
- 2500 psi
- 12
- P
- SAE A, 2 Bolt
- S
- 1
- Opposite Inlet Port
- 1.62
- w/o Integral Valves
- 1A
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| No. | Brand | d | C | A | H | J | L | N | S |
| ALF203 | KOYO | 17 mm | 9,55 kN | 18 mm | 81 mm | 63,5 mm | 52 mm | 8 mm | 6 mm |
| ALP203 | KOYO | 17 mm | 9,55 kN | 25 mm | 30,2 mm | 87 mm | 114 mm | 11 mm | 6 mm |
| BLF203 | FYH | 17 mm | - | 18 mm | 81 mm | 63,5 mm | 52 mm | 8 mm | 6 mm |
| YSP 211-203 SB-2F | SKF | 55.562 mm | 25 mm | - | - | - | - | - | - |
| NAX 2030 | IKO | 20 | - | - | 10 mm | - | 30 mm | - | - |
| NAX 2030Z | IKO | 20 | - | - | 10 mm | - | 30 mm | - | - |
| NAXI 2030 | IKO | 20 mm | - | - | 11 mm | - | 30 mm | - | - |
| NAXI 2030Z | IKO | 20 mm | - | - | 11 mm | - | 30 mm | - | - |
| BLP203 | FYH | 17 mm | 9,55 kN | 25 mm | 30,2 mm | 87 mm | 114 mm | 11 mm | 6 mm |