Home>Products>NTN Bearing>NTN 6202FT150ZZ Single Row Ball Bearings
  • NTN 6202FT150ZZ  Single Row Ball Bearings
NTN 6202FT150ZZ MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is 6202FT150ZZ bearing cross reference?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
NTN Bearing
NTN 6202FT150ZZ SPECIFICATIONS
  • How 30 mm d do you find 30 Bore Diameter (mm) the NTN 6202FT150ZZ Single Row Ball Bearings specification? Manufacturers Online Free Bearing Rolamentos do Brasil Ltda. 37 mm D check!
  • NTN
  • 6202FT150ZZ
  • N/A
  • Blue Primer
  • Piston Pumps
  • PVH
  • 57.0 LB
  • Right Hand (CW)
  • Flange
  • Variable Displacement Open Circuit
HYDRAULIC PISTON PUMP LTD
HYDRAULIC PISTON PUMP LTDChina
  • HYDRAULIC PISTON PUMP LTD2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
NTN 6202FT150ZZ Single Row Ball Bearings Specifications
  • #8 SAE O-Ring Port - Bottom (Top Plugged)
  • 2 in 4-Bolt Flange/Code 61
  • N/A
  • 14 Tooth Splined
  • 33 gpm @ 1800 rpm
  • 1 in 4-Bolt Flange/Code 61
  • Pressure And Flow Compensator
  • 1.89 in
  • Side Port
  • Viton
  • None
  • 33
  • SAE C, 4 Bolt
  • None
  • 14 Tooth Splined
  • 4.5
  • 3625
  • Standard Displacement
NTN 6202FT150ZZ NTN 6202FT150ZZ Single Row Ball Bearings Product description
NTN 6202FT150ZZ Single Row Ball Bearings Series Supply
No.BrandrmNDTCaB
00050/00150Loyal - - - 38,1 mm13,495 mm19,3 kN5,1 mm14,072 mm
100FS150Timken - - - 150 mm - 55 mm - -